+90 532 724 56 39

Sosyal Medyada Biz}

S.S.S

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
CCTV Nedir?
CCTV (Closed Circuit Television) baş harflerinden meydana gelmiştir. CCTV teriminin Türkçe karşılığı (Kapalı Devre TV İzleme Sistemi) dir.
Lens ne demektir ?
Oldukça kıvrımlı (genellikle küresel) yüzeylere sahip bir veya birden fazla optik cam parçası içeren saydam bir optik öğedir. Bir objenin iletilen ışınlarını yakınlaştırmak veya ayrıştırmak suretiyle o objenin gerçek veya gerçeğe yakın bir görüntüsünü biçimlendirmeye yarar.
AHD (Analog HD Kamera) Nedir?
AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

Telefondan kameraları izleyemiyorum. Ne yapmalıyım?
Modem üzerinden portları açtığınıza emin olun. Eğer emin değilseniz canyouseeme.org sitesi üzerinden portların açık olup olmadığını kontrol ediniz. Portlarınız açık ise örneğin 34567 portunu kontrol ettiğinizde success yazısını göreceksiniz. Eğer error yazısını görürseniz portlar açılmamış demektir. Modem üzerinden portların doğru açıldığını kontrol ediniz.
Doğru kamera sistemini nasıl seçerim?
Mülkünüzdeki izleme ihtiyacınıza ve ayırmak istediğiniz bütçeye bağlı olarak sistem seçenekleriniz değişebilir. Durumunuza en uygun sistemi seçmeniz için size yardımcı olabiliriz, bizi arayın.
Speed dome kamera nedir, nerelerde kullanılır?
Dome kamera gibi fanus içinde olan 360 derece pan, 180 derece tilt yapabilen cihazlardır. Yüksek hızda hareket eden bu kameralar alternatif oranlarda optik ve dijital zoom yapabilmektedirler. Bu kameraların kullanım yerlerine göre preset (yatay, dikey hareket ve zoom programlayarak) belli aralıklarda otomatik olarak gözlem yapılmasını sağlar. Bu tip kameralar giriş, çıkışların yoğun olduğu ortamlar ve geniş alanları rahatlıkla izleme imkanı verir.
Network kamera (IP Kamera) nedir, nerelerde kullanılır?
IP adını Internet Protocolun baş harflerinden almaktadır. Internetin standart ve bilgisayarların haberleşmesinde kullanılan protokoldür. Network kameralar doğrudan IP tabanlı ağlara bağlanıp, ağ üzerindeki uygulamalar ile entegre olabilmekte, uzak noktalara konulduğunda ağ veya internet üzerinden erişilebilmektedirler. Network üzerindeki tüm kayıt ortamları görüntü kayıtlarının kaydedilmesinde, saklanılmasında kullanılmaktadır. Çeşitli protokol ve sistemlere uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
Gece görüşlü ( infraredli ) kamera ile Day night ( gece gündüz ) kamera arasındaki fark nedir?
Gece görüşlü ( infraredli ) kameralar üzerlerinde infraredler sayesinde kızıl ötesi insan gözüyle görülmeyen ışık yayarak ortamı aydınlatırlar ve gece görüşü sağlarlar.Day night kameralar ise gündüz renkli gece ise karanlıkta siyah beyaza dönerek görüntü alınmasını sağlarlar.
Gece/Gündüz (Day/Night) Kameraların kullanım alanları nedir?
İngilizcesi Day&Night olan kameralar ışık hassasiyetine göre renkli veya siyah&beyaz olarak çalışır. Gündüzleri renkli, hava kararmasından sonra ise (ışık seviyesinin belli bir lux değerinin altına düşmesinden sonra) siyah & beyaz konumuna geçen kameralardır. Hem iç hem diş mekan uygulamalarında çözümler getirir.
Güvenlik Sistemleri İzmir Kamera Sistemleri İzmir Alarm Sistemleri İzmir Dunlop Güvenlik Sistemleri İzmir